Po Mszy św. już po raz szósty odbył się konkurs palm, którego inicjatorem jest ks. Proboszcz.

W konkursie wzięły udział zarówno najmłodsze dzieci, dzieci szkolne, młodzież, jak i dorośli.

W kategorii na największą palmę, zwyciężyła palma wykonana przez Barbarę i Adama Bobaków - 14,6 m. Druga miała 13,1 m. wykonana przez  Jakuba i Józefa Łacków.

Najbardziej oryginalną palmę wykonali Karol Bednarz oraz Paweł Kowalczyk i Kasia Piszczór

Najmniejszą palmę przygotowali na konkurs Krystian Momola, Dawid Bubla i Grześ Staszel.

W kategorii na  tradycyjną palmę zwyciężyli Kuba i Sebastian Domałaczny, na drugim miejscu był Krzysiu Kula, a na trzecim Sylwia, Aneta i Dawid Ogórek

Najbardziej kolorową palmę wykonały Asia i Beata Kułach, 2 miejsce zajęła Małgosia  Jaworska,  a trzecie Justyna Bobak.

Wśród dorosłych nagrodę otrzymała p. Maria Stopka.

Palmy oceniała komisja w składzie:

p. Małgorzata Matuszewska

p. Grażyna Staszel

p. Anna Zubek

Wyrazy wdzięczności składamy naszym, sponsorom:

- Rada Sołecka Nowego Bystrego

- Rada Rodziców Szkoły w Nowem Bystrem

- Związek Podhalan w Nowem Bystrem

- Strażacy z Ratułowa

- Sklep Spożywczy państwa Ziębów ze Słodyczek

- Sklep Spożywczy państwa Styrczulów z Ratułowa

- Sklep Spożywczy państwa Skubiszów z Ratułowa

- Sklep Spożywczy pana Stanisława Staszla z Nowego Bystrego

- Sklep Spożywczy państwa Fudalów

- Cukiernia pana Staszla z Nowego Bystrego

- Zakład Stolarski pana Stopki z Nowego Bystrego

- Zakład Kamieniarski państwa Styrczulów z Nowego Bystrego

- Firma Przewozowa pana Kwaka z Ratułowa

- p. Katarzyna Bobak

- rodzina Hanusiak i Waliczek

- p. Kościelny

- pewna rodzina z Nowego Bystrego

- Osoby indywidualne

- Parafia św. Jana Chrzciciela w Nowem Bystrem

- Ks. Proboszcz

W Niedzielę Palmową przed sumą zgromadziliśmy się przy ołtarzu polowym gdzie odbyło się poświęcenie palm i uroczysta procesja z palmami do kościoła na pamiatkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

W dniu 31 marca rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do 4 kwietnia. Rekolekcje prowadzi O. Marian Pytel paulin z Bachledówki

W nasze strony także dotarła już wiosna. Pięknie zakwitły krokusy.

Nawet natura przypomina nam, że kończy się Wielki Post i zbliża Wielki Tydzień, bo jak co roku o tej porze przybiera na fioletowo otoczenie kościoła.

W poniedziałek 26 marca przeżywaliśmy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia. Modliliśmy się o poszanowanie życia każdego człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

21 osób uroczyście podjęło Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

W piątek 23 marca 2007 r. przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej jubileusz 60-lecia  poświęcenia i zawieszenia dzwonów w wieży kościoła. Uroczystość ta zgromadziła parafian, byłych parafian z Czerwiennego, którzy przybyli ze swoim duszpasterzem o. Marianem oraz gości. Mszę św. zakończyliśmy uroczystym odśpiewaniem Te Deum przy dźwięku wszystkich dzwonów.

Na koniec jubileuszowych uroczystości ks. Proboszcz odczytał fragment z kroniki parafialnej opisujący to wydarzenie sprzed 60-ciu laty, jednocześnie przywołując postaci chrzestnych poszczególnych dzwonów.

Piątek, Wielki Tydzień
Wielki Piątek Męki Pańskiej